МІЖНАРОДНИЙ ФЕСТИВАЛЬ ОПОВІДАННЯ «INTERMEZZO»
м. Вінниця | Україна | 20-22 травня | 2015
INTERMEZZO SHORT STORY FESTIVAL
Vinnytsia | Ukraine | May 20-22 | 2015
thumb_image
08/07/2015
У Вінниці встановлять унікальний автомат, котрий читає вірші

Світовий раритет від п’ятниці 10 липня знайде собі нове чудове місце розташування на площі Тараса Шевченка у Вінниці. Усі бажаючі зможуть послухати з поезіомату європейські антивоєнні вірші у виконанні відомих українських письменників. Таким чином у Вінниці ціле літо звучатиме поезія.

Автором оригінального винаходу є власник чеських кав’ярень Ондржей Кобза, який став відомий встановленням фортепіано та столів для гри в шахи в чеських містах. Виробництво поезіомату коштувало близько 200 тис крон, гроші було зібрано завдяки краудфандингу. Авторами чудо-автомату є Їтка Тосова та Віт Хеджхог, технічний дизайн придумав Вацлав Черний.

Поезіомат має вигляд металевої труби, трохи схожої на перископ з іменами письменників тавідповідними кнопочками, натиснувши на які можна почути відому поезію. В Україні поезіомат «читає» переклади віршів з різних країн, котрі виражають досвід війни і повоєнних станів.

Поезіомат перевезли до України у співпраці з Чеським центром, спочатку до Києва. Тепер же на кілька місяців він їздитиме різними містами України. Подібні інсталяції розвивають громадський простір і дають змогу перехожим слухати унікальні записи, особливо в такі неспокійні часи.

Відкриття поезіомату у Вінниці відбудеться 10 липня о 18:00. У відкритті візьме участь директорка Чеського центру у Києві Луціє Ржегоржікова.

Організатори встановлення поезіомату у Вінниці: Чеський центр у Києві, Департамент культури Вінницької міської ради.

Партнери: Міжнародний фестиваль оповідання «Intermezzo», Український кризовий медіа-центр.

Comments

comments