МІЖНАРОДНИЙ ФЕСТИВАЛЬ ОПОВІДАННЯ «INTERMEZZO»
м. Вінниця | Україна | 20-22 травня | 2015
INTERMEZZO SHORT STORY FESTIVAL
Vinnytsia | Ukraine | May 20-22 | 2015
symphony
23/06/2015
Багатомовні читання «Intermezzo. Симфонія мов і голосів»

27 червня о 19:30 у Вінницькому літературно-меморіальному музеї Михайла Коцюбинського під 300-літньою липою відбудуться літературні читання «Intermezzo. Симфонія мов і голосів», організовані Департаментом культури Вінницької міської ради та ГО «Інститут культурного менеджменту» в рамках проектів Міжнародного фестивалю оповідання «Intermezzo».

Вінничани, уродженці інших українських міст та іноземні волонтери прочитають найвідомішу новелу Михайла Коцюбинського вісьмома європейськими мовами, підкресливши універсальність та актуальність шедевру класика. Фрагменти тексту звучатимуть англійською, французькою, німецькою, іспанською, польською, угорською, російською та українською мовами. Злиття голосів та мов створить неповторне відчуття музики слова та єднання різних особистостей через текст.

Новела «Intermezzo» написана Михайлом Коцюбинським понад 100 років тому після червневої поїздки до маєтку Євгена Чикаленка в Кононівці Полтавської губернії. Митець у листах до Віри Коцюбинської та Олександри Аплаксіної створював замальовки майбутньої новели, герой якої, як і Коцюбинський, через втому від людей покидає сіру буденність і зливається з природою. У результаті цього – «душа готова, струни тугі, наладжені, вона вже грає…», відкриваючи нові потуги письменника у синтезуванні психологічних та естетичних студій свого часу.

 

Партнери заходу: ГО «Центр розвитку Пангея-Ультіма», ГО «Вінницький регіональний центр інформації «Креатив», Вінницький національний технічний університет, Вінницький державний педагогічний університет імені Михайла Коцюбинського

Comments

comments